Tesisimize boyanmak üzere gelen ürünleriniz en optimal üretim koşullarında boyanmaktadır.
Ürünleriniz hammadde yapısına uygun operasyonlarla hazırlanmaktadır. Corona ve Tribo tabancalarla ürünlerinizi boyamaktayız. Corona tabancalarımız manueldir ve işinde uzman ustalarımız tarafından kullanılmaktadır. Yüksek adetli, standart, faraday kafesi sorunu yaşama durumu olan parçalar otomatik tribo tabancalar ile boyanmaktadır. Otomatik tribo tabancalarımız eşit kalınlıkta boyama ve hız kazandırmaktadır. Yüksek boyama kapasitemiz; verim, düşük maliyet ve zamanında teslimi beraberinde getirmektedir.

Manuel tabancalarımız, kabinlerimiz değişik renklerdeki ürünlerinizin kısa bir zaman içerisinde boyanmasını sağlar.

Toz boyamada tüm çeşit ve renklerin kaplanmasını en yüksek verimlilikte ve sürekli sağlayan Arzu Boya kalite ve teknolojisidir.

Kalın ya da ince film tabakası otomatik tabancalarımız sayesinde kolayca sağlanır. Parçalarınızın boya girmesini istemediğiniz yerleri en uygun şekilde maskelenir, uygun aparatlara asılarak boyanır.

Boyanan parçalar toz boya fırınlarımıza girer. Boya türüne göre 180-200 derece arasında fırınlanır. Yaklaşık olarak hedef olan sıcaklığa ulaşınca 10 dakika fırında bekler. Ardından ürünleriniz kusursuz bir şekilde montaj veya paketlenmeye hazır hale gelir.

Toz boyamızın korozyon direnci çok yüksektir. Yüzey kalitesi mükemmeldir. Size standart bir kalite sağlarız. Farklı renk seçenekleri, özel efektli boyalar kullanabiliriz. Mat, yarımat, parlak renkleri, wrinkle(pütürlü), texture(zımpara kağıdı yüzeyi gibidir) tür elektrostatik toz boyayı uygularız. İstediğiniz elektrostatik toz boya markasını kullanabiliriz. 

İç mekanlarda kullanılacak parçalar için epoksi polyester, dış ortamlarda kullanılacak parçalar için polyester boyalar kullanırız. Polyester toz boyalar, epoksi polyester boyalara göre biraz daha maliyetlidir. Ama bu boyaların direnci daha yüksektir.